Yeni bir  BIGGPLUS

Hedef koymak ve ona ulaşmak üzerine bir hikaye bizimkisi…

Madem “ time is a river of no return” yani zaman geri dönüşü olmayan bir nehir, o halde kalıcı projeler üretmek, geri gelmeyecek zamanı iyi kullanıp, arkamızda güzel eserler, başarılı şirketler bırakmalıyız diye düşündük. Bu amaçla da her bir kaç senede bir yeni hedefler koyup yeni projeler ortaya koymaya çalıştık. Ilk hedeflerimiz büyük ama çok büyüktü. Bu sebeple ilk projelerimizi 2 G ile yazılan BIGG ile başlattık. Aradan 10 yıl geçince de öyle eklemeler ve artı değerler ortaya çıkartmışız ki buna artık  BIGG + demek zorunda kaldık.

Bizi biz yapan, grubumuzun bu günlere gelmesini sağlayan değişime olan inancımızla ve yeniliklere karşı açıklığımızla, 1999 senesinde BIGG konsepti altında başladığımız bu yolculuğun bitmeyen heyecanlarla, değişerek ve yenilenerek 2015 senesinde nereye geldiğini anlatalım :BIGGLOOK, bilenler bilecek, sinemadan seyahate, eğlence rehberinden otomobil yarışlarına dek onlarca kategoriyi içeren bir Internet İçerik Portali olarak yaşamına başladı. Hemen yanına Türkiye ‘ nin ilk alışveriş siteleri SANALMAGAZA.COM ve BIGGSHOP.COM eklendi.

Irmağın içindeydik, ilk satışlarla birlikte herşey akmaya / yenilenmeye başladı !

Internet üzerindeki online satış başarısı SANAL MAGAZA ‘ yı kısa sürede Sadakat programlarında  ( Loyalty ), ödül puan projelerinde Türkiye ‘ nin lider firması haline getirdi.

Lojistik birimimizi genişlettik ve Samandıra ‘ daki 10.000 m2 ‘ lik merkezimizden günlük ortalama 5000 adet hediye çıkış kapasitemizle Türkiye ‘ nin önde gelen firmalarına münhasır olarak Sadakat programları hizmeti verir hale geldik.

Öte yandan, ikinci grup Şirketimiz ARISTO  vasıtasıyla yeni trendleri, gelişen teknolojiyi müşterilerimize sunuyoruz. Artık hemen hemen tüm müşterilerimizin Internet üzerinde çalışan ve her gün değişen / güncellenen hediyelere sahip E-Reward Portalleri var.

Üçüncü Grup Şirketimiz ON-NET ise, tüm dünyadan tedarik ettiği “ Tasarım Ürünler“ ve Türkiye ‘ de münhasır temsilcisi olduğu Pf Concept, Slazenger, Lotto, Koziol, Troika gibi dünya markaları ile aralarında BIGGSHOP Franchise ve Perakende satışlarının da bulunduğu tüm kanallarımızı bu çok özel ürünlerle besliyor. Özellikle satış Artırıcı Promosyon ürünlerinde ve Online çalışan Merchandiseshop ve Bayii Promosyon Portal uygulamalarında çok önemli projelere imzalar atıyor. 

1999 senesinde BIGG ile başlayan yolculuk 2015 senesinde bizi aşağıdaki 4 ana grup iş etrafında toplamış oluyor.

  • Loyalty & E-Rewards
  • Worlwide Products
  • E-commerce
  • Retail Franchise

Herşey akıyor, biz çalışıyoruz. Biz çalışıyoruz, herşey yenileniyor. Yeni, bizi her an bir adım öteye taşıyor, yeniliyor !..

1999 yılında vizyon koyup hep onu gerçekleştirmeye çalıştık, hala da çalışıyoruz;  müşterilerimiz için ve onların gerçek müşterileri için. İnanıyoruz ki  BIGG + daha çoook “ artı ” lar yani artı değerler ekleyecek hayatımıza.

Ben ümit ediyorum ki  ekiplerimiz sizin ve bizim için bir çok yeni başarılara koşacak…

İçten sevgi ve saygılarımla,

Enis Karslıoğlu
CEO
 

Explore Smarty